Asumispalvelu Ristilä

Asumispalvelu Ristilä tarjoaa kehitysvammaisten asumispalvelua, päivätoimintaa ja työtoimintaa Kangasalan Pikonlinnassa.
Olemme erikoistuneet kolmen asiakasryhmän palveluihin: Autismin kirjon kehitysvammaiset, runsaasti hoivaa ja huolenpitoa tarvitsevat kehitysvammaiset sekä itsenäisemmät ohjattua asumista tarvitsevat kehitysvammaiset. Tarjoamme sekä päivätoimintaa että työtoimintaa asiakkaillemme

Autismin kirjon kehitysvammaisten asumisyksiköitä on kolme. Hoidollisia yksiköistä on yksi. Itsenäisemmän ohjatun asumisen yksiköitä on yksi.

Asiakaspaikoista voi kysyä suoraan toiminnanjohtaja Satu Ristilältä (p. 050 547 0301 ja satu.ristila@asumispalveluristila.fi)

Asumispalvelu Ristilä tuottaa laadukasta asumispalvelua asiakkailleen. Meillä on riittävästi henkilökuntaa, hyvät työyhteisöt ja toimivat meille räätälöidyt tilat. Satu Ristilä ja Jussi Ristilä ovat kokeneita ja sitoutuneita yrittäjiä ja yrityksen yhteistyökumppanit ovat alan parhaita osaajia.

Yhteystiedot

Toiminnanjohtaja Satu Ristilä p. 050 547 0301 email: satu.ristila@asumispalveluristila.fi

Toimitusjohtaja Jussi Ristilä p. 050 302 0442 email: jussi.ristila@asumispalveluristila.fi

Henkilöstöpäällikkö Tuija Haavisto p. 040 192 7792 email: tuija.haavisto@asumispalveluristila.fi

Huvikumpu-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 448 8172 ja 050 448 162
Yksikön vastaavana aloittaa 25.10.2021 Satu Myllymäki
Yksikön vastaavan sijaisena toimii Hannes Haapaniemi: p. 050 470 5955 email: hannes.haapaniemi@asumispalveluristila.fi

Jukola-yksikkö
Yksikön puhelinnumero: 050 358 7804
Yksikön vastaava Hanna Toivola p. 050 431 6533 email: hanna.toivola@asumispalveluristila.fi

Jussintupa-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 441 2775 ja 050 443 1184
Yksikön vastaava Konstantin Dmitriev 050 409 0540 email: konstantin.dmitriev@asumispalveluristila.fi

Onnela-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 448 8232 ja 050 300 8406
Yksikön vastaava Henna Hieta-aro p. 050 594 5989 email: henna.hieta-aro@asumispalveluristila.fi
Toinen yksikön vastaava Julia Hieta-aro p. 050 476 1875 email: julia.hieta-aro@asumispalveluristila.fi

Väinölä-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 327 9705 ja 050 431 6619
Yksikön vastaava Hannes Haapaniemi: p. 050 470 5955 email: hannes.haapaniemi@asumispalveluristila.fi
Toinen yksikön vastaava Satu Vuohijoki: p. 050 475 5935 email: satu.vuohijoki@asumispalveluristila.fi

Osoite

Asumispalvelu Ristilä oy
Pikonlinnantie 240, päärakennus
36280 Pikonlinna