Asumispalvelu Ristilä

Uusi sivustomme on työn alla, pahoittelemme että hetken aikaa tämä keskeneräinen sivusto toimii vähän niin ja näin…

Asumispalvelu Ristilä tarjoaa kehitysvammaisten asumispalvelua, päivätoimintaa ja työtoimintaa Kangasalan Pikonlinnassa.
Olemme erikoistuneet kolmen asiakasryhmän palveluihin: Autismin kirjon kehitysvammaiset, runsaasti hoivaa ja huolenpitoa tarvitsevat kehitysvammaiset sekä itsenäisemmät ohjattua asumista tarvitsevat kehitysvammaiset. Tarjoamme sekä päivätoimintaa että työtoimintaa asiakkaillemme

Autismin kirjon kehitysvammaisten asumisyksiköitä on kolme. Hoidollisia yksiköistä on yksi. Itsenäisen ohjatun asumisen ykisköitä on yksi.

Asiakaspaikoista voi kysellä suoraan toiminnanjohtaja Satu Ristilältä (p. 050 547 0301 ja satu.ristila@asumispalveluristila.fi)

Asumispalvelu Ristilä tuottaa laadukasta asumispalvelua asiakkailleen. Meillä on riittävästi henkilökuntaa, hyvät työyhteisöt ja toimivat meille räätälöidyt tilat. Ristilät ovat kokeneita ja sitoutuneita yrittäjiä ja yhteistyökumppanit alan parhaita osaajia.

Yhteystiedot

Toiminnanjohtaja Satu Ristilä p. 050 547 0301 email: satu.ristila@asumispalveluristila.fi

Toimitusjohtaja Jussi Ristilä p. 050 302 0442 email: jussi.ristila@asumispalveluristila.fi

Henkilöstöpäällikkö Tuija Haavisto p. 040 192 7792 email: tuija.haavisto@asumispalveluristila.fi

Huvikumpu-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 448 8172 ja 050 448 162
Lähiesimies Christa Silvennoinen: p. 040 413 4817 email: christa.silvennoinen@asumispalveluristila.fi

Jukola-yksikkö
Yksikön puhelinnumero: 050 358 7804
Lähiesimies Henna Hieta-aro p. 050 594 5989 email henna.hieta-aro@asumispalveluristila.fi
Varalähiesimies Julia Hieta-aro email: julia.hieta-aro@asumispalveluristila.fi

Jussintupa-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 441 2775 ja 050 443 1184
Lähiesimies Hanna Toivola p. 050 431 6533 email: hanna.toivola@asumispalveluristila.fi
Varalähiesimies Heidi Paloniemi p. 046 921 7168 email: heidi.paloniemi@asumispalveluristila.fi

Onnela-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 448 8232 ja 050 300 8406
Lähiesimies Henna Hieta-aro p. 050 594 5989 email: henna.hieta-aro@asumispalveluristila.fi
Varalähiesimies Julia Hieta-aro email: julia.hieta-aro@asumispalveluristila.fi

Väinölä-yksikkö
Yksikön puhelinnumerot: 050 327 9705 ja 050 431 6619
Lähiesimies Hannes Haapaniemi: p. 050 470 5955 email: hannes.haapaniemi@asumispalveluristila.fi
Varalähiesimies Satu Vuohijoki: p. 050 475 5935 email: satu.vuohijoki@asumispalveluristila.fi

Osoite

Pikonlinnantie 240, päärakennus
36280 Pikonlinna